Návštěva logopedky Mgr. Věry Kejdanové, konzultace - všechny třídy

Úvod > Pro rodiče a veřejnost > Aktuality > Připravujeme se na první vstup do MŠ

Připravujeme se na první vstup do MŠ

Milí rodiče, milé děti,

těšíme se na první setkání se s Vámi ve středu 1. 9. 2021. Vstup do mateřské školy je velkým životním krokem každého dítěte i rodiče, proto je dobré, aby jste byli společně na takový krok připraveni. Máme pro Vás pár rad, pro úspěšné vstoupení do nové životní etapy:

• Společně si vyprávějte o mateřské školce a těšte se s dítětem (nové kamarádi, hračky, hry, písničky, básničky, pohádky, vycházky…)
  • Zvykejte dítě na nový režim dne, cizí osoby, větší kolektiv dětí, odloučení od rodičů
  • Dovolte dítěti vzít do školky oblíbenou hračku (plyšáček, polštářek…)
  • Podporujte dítě v samostatnosti
  • Zaveďte do života dítěte rozumná pravidla a rituály – přinášejí dítěti psychické bezpečí
  • Naprostá většina dětí překoná potíže, úzkost, smutek z odloučení během 1 – 2 týdnů a po té začne do školky chodit rádo.
  • „Já dneska nechci“ – většinou jde o zkoušku nervů rodiče, dítě ví, jak rodiče obměkčit
  • Doporučujeme krátké loučení, při kterém dítěti sdělíte, kdy si ho vyzvednete
  • Dobu strávenou ve školce postupně prodlužujte
  • Nepoužívejte školku, učitelku jako strašáka
  • Netrestejte dítě za to, že má problémy s adaptací
  • Nehrozte dítěti tím, co nemůžete splnit např. „Jestli nepřestaneš plakat, nechám tě tady!“
  • Nezlobte se na dítě, když se na vycházce ušpiní

Dále si připravte:

• pohodlné oblečení
  • přezůvky (či zdravotní boty) se světlou podrážkou, NE pantofle
  • starší oblečení na pobyt venku, pohodlné boty
  • pyžamo nebo noční košili na odpočinek
  • náhradní oblečení (kalhotky, slipy, ponožky, punčocháče, tričko…dle uvážení na výměnu)
  • plastový hrníček – pitný režim ve třídě
  • předškoláci kartáček na zuby

Hrající si děti

TEŠÍME SE NA VÁS!