Plavecký kurz pro předškoláky, každý čtvrtek-5.tř.Sovičky + vybrané děti ze 3.tř.Koťata
Projekt Knihadýlko - 1.tř. Broučci, 2. tř. Sluníčka
Vzdělávací program v DDM Stonožka: Vánoce za starých časů - 6. tř. Píšťalky
Pyžamkový den - hry, polštářová bitva... - 4. třída Skřítkové
Zdobení vánočního stromečku - 6. třída Píšťalky
Pásmo pohádek v MŠ, divadlo - všechny třídy
Den čertíků, Mikulášů a andílků - 3. tř. Koťata
Návštěva Mikulášské družiny, Mikulášská nadílka - všechny třídy
Den andílků, čertíků a Mikulášů - 2. tř. Sluníčka
Denčertíků, andílků a Mikulášů - 6. třída Píšťalky
Pečení cukroví - 3. tř. Koťata
Mikulášská tvořivá dílna s rodiči - 2. tř. Sluníčka
Předvánoční dílnička s rodiči - 3. tř. Koťata
Pečeme vánoční cukroví - 2. tř. Sluníčka
Vánoční nadílka - 3. tř. Koťata
Vánoční besídka s dílničkou - 6. třída Píšťalky
Vánoční nadílka - 2. tř. Sluníčka
Vánoční nadílka - 6. třídě u Píšťalek
Vánoční posezení u stromečku - všechny děti a všichni zaměstnanci

Vize školky

Rozvíjet osobnost samostatného zdravě sebevědomého dítěte cestou přirozené výchovy, položit u dětí základy celoživotního vzdělání.

O školce

Naše mateřská škola se nachází blízko centra Nového Města nad Metují a je situována do dvou budov, které jsou vzájemně propojené a ke kterým přiléhá rozlehlá, bohatě vybavená zahrada. Mateřská škola má svou vlastní školní jídelnu. Dětem je podávána plnohodnotná, vyvážená a pestrá strava doplňována čerstvou zeleninou a ovocem.

Jsme šestitřídní mateřskou školou. V hlavní budově se nachází 4 třídy - Broučci, Sluníčka, Koťata a Skřítci. V přistavené budově sídlí další 2 třídy - Sovičky a Píšťalky. Každá třída má svou vlastní šatnu. V 5 třídách jsou děti rozdělené do tříd dle podobnosti věku. To umožňuje přizpůsobit vzdělávací nabídku specifikům daného období věku a dobře se zaměřit na zvládnutí typických milníků, který tento věk přináší.

color